W tym roku bardzo uroczyście było obchodzone Święto 11 listopada – 98 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Uroczystości rozpoczęły się w piątek w Kościele Parafialnym w Juszczynie, uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez Proboszcza Ks. Andrzeja Zawadę oraz Ks. Andrzeja Bojdę. Na Mszy Świętej obecni byli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z pocztem sztandarowym oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Juszczyny, również z pocztem sztandarowym. Oprawa Mszy Świętej była wyjątkowa. Samo przystrojenie kościoła nadało niezwykły, patriotyczny klimat. Z lewej strony kościoła widniał napis „11 LISTOPADA”, wykonany przez uczniów, oraz biało-czerwona flaga, a przed samym ołtarzem stały trzy krzyże, przewiązane biało czerwonymi wstęgami. Nie zabrakło również kwiatów w patriotycznych kolorach.Wszystko za sprawą Pani Izabeli Bugajskiej. Po Mszy Świętej przedszkolaki zaskoczyły nas wszystkich. Jak widać mamy w naszym przedszkolu małe wielkie talenty-recytatorskie oraz wokalne, a występy naszych pociech mocno chwyciły nas za serca i na długo pozostaną w naszej pamięci. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Po występach przedszkolaków był czas na wspomnienia, które w równie piękny sposób przedstawiły nam dzieci z podstawówki pod kierownictwem Pani Lucyny Hankus. Pokazem slajdów wprowadziły nas w klimat tamtych ciężkich czasów.
Klub Seniora „WRZOS” również obchodził ten ważny dzień w Domu Ludowym. Były śpiewane pieśni patriotyczne oraz prowadzone liczne dyskusje na tematy patriotyczne. Swoją obecnością zaszczycił ich nawet Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz.
Dalszy ciąg uroczystości odbył się w niedzielę 13 listopda o godz 16:00 również w Domu Ludowym, na którym zebrali się mieszkańcy Juszczyny oraz sąsiednich miejscowości. Koncert Zespołu CREDO i młodzieży z naszej parafii, oprawiony był pięknymi tekstami, wierszami, niezwykłą grą świateł oraz wzruszającą wizualizacją. Młodzież zaangażowała się równie mocno w obchody Święta Niepodległości. Możemy być z nich dumni. Było pięknie, zapierało dech w piersiach, a na twarzach widowni pojawiały się łzy wzruszenia. Wszyscy razem śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Przedstawienie Swoją obecnością zaszczycili Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz Pan Maciej Mika, Przewodniczący Rady Pan Piotr Piela oraz Radni Gminy i Powiatu.
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości były wyjątkowe. Liczymy, że w przyszłym roku będzie równie pięknie. Za wszystkie występy i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.