Dnia 23.06.2016 r. został powołany do życia Klub Seniora „WRZOS”, który na obecną chwilę skupia w swoich szeregach ponad 40 członków po 60-tym roku życia. Założycielom gratulujemy pomysłu i determinacji. Członkowie Klubu spotykają się w Świetlicy Domu Ludowego w każdy wtorek. Celem klubu jest zorganizowanie czasu dla emerytów z naszej miejscowości oraz stworzenie sekcji artystycznych: muzyczna, plastyczna, turystyczna itp.
Jak można zostać członkiem klubu? Jak mówi Pan Czesław Kubień – założyciel Klubu – wystarczy pojawić się na jednym ze spotkań i wyrazić chęć uczestniczenia w dalszych spotkaniach. Warunkiem członkostwa jest ukończenie 60 roku życia.
Zapisując się do klubu można zyskać bardzo wiele, mianowicie samo spotkanie się z emerytami z naszej miejscowości, często rówieśnikami to świetna okazja do rozmowy. „Widywałyśmy się  tylko w kościele, nie było czasu się odwiedzać, a teraz możemy ze sobą porozmawiać i to jeszcze w sympatycznym gronie” – mówi członkini klubu. „Rozwijamy swoje talenty, dużo rozmawiamy, wymieniamy się doświadczeniem i chętnie sobie pomagamy w różnych sytuacjach. To bardzo fajne, że możemy miło spędzić czas.”
Klub może integrować i wspierać aktywność osób będących na emeryturze czy rencie oraz zapewnić wspaniałe towarzystwo we własnej miejscowości.
W przyszłości Klub ma na celu organizowanie wycieczek po całej Polsce i kto wie, może również za granice kraju. Klub choć jeszcze niedawno zawiązany to widać jak mocno i prężnie się rozwija.
Dnia 10 września, seniorzy obchodzili swoje własne święto, które rozpoczęło się Mszą Świętą o godzinie 15:00 w Kościele Parafialnym w Juszczynie. Następnie seniorzy udali się do Domu Ludowego na uroczysty obiad i biesiadowanie. Również dzieci i młodzież zaangażowali się w ten szczególny dzień. Były wierszyki i wspólne śpiewanie. Nie zabrakło Ks. Andrzeja Zawady oraz Ks. Andrzeja Bojdy oraz przedstawicieli władz, Pana Piotra Pieli, Pana Stanisława Gołek, Pana Czesława Matlaka. W tym szczególnym dniu Klub Seniora zjednoczył dzieci, młodzież i seniorów z naszej miejscowości. Jak pięknie się dzieje w Juszczynie. Trzymajmy kciuki – oby było tak dalej. Liczymy na to, że już niedługo zobaczymy jeszcze efekty działania klubu.
Serdecznie zapraszamy osoby chętne na spotkanie w każdy wtorek o godz: 18:00 do świetlicy Domu Ludowego w Juszczynie.

Klub Seniora Wrzos serdecznie dziękuję sponsorom, którzy ofiarowali owoce oraz pieczywo na obchody Święta Seniora: 

– Czech & Czech. Warzywa, owoce. Czech C.
– Piekarnia Tradycyjna Świniański Wojciech