Jeszcze niedawno wydali swoją pierwszą autorską płytę a teraz odbierają nagrody! Kapela z Przytupem to wspaniała 4 przyjaciół, których łączy wspólna pasja i miłość do muzyki i folkloru Żywieckiego. Niezwykle utalentowani, młodzi ludzie zawsze z uśmiechem na twarzach! Zespół grający w tradycyjnym smyczkowym składzie wykorzystuje w swojej muzyce również instrumenty takie jak: altówka, małe basy, heligonka czy akordeon.

Dnia 12.11.2016 r. grupa zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Twórców i Wykonawców „Korowód”

Jesteśmy bardzo dumni z naszych GÓRALI i GÓRALEK! Składamy serdeczne gratulacje i cieszymy się, że reprezentują nas tak wspaniali ludzie.

Magdalena Fijak, Dawid Stasica, Anna Legierska oraz Kamil Wojtyła

Żegnamy się z Warszawą, szczęśliwi i pełni nowej energii  🙂 Koncert emitowany w „Trójce” wysłuchało ponad 300 000 osób, więc trema była ogromna. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy Wam za wsparcie i dobre słowa 😉 😉 ;)” – napisali na facebooku. „Genialny festiwal, fantastyczni ludzie, cudowne wspomnienia…”

FESTIWAL TWÓRCZOŚCI KOROWÓD odbywa się w Krakowie od 2008 roku. Ma na celu prezentację i popularyzację dorobku artystycznego wybitnych polskich twórców, w szczególności pieśniarzy, kompozytorów, poetów, autorów tekstów oraz aktywizację i promocję młodzieży pasjonującej się muzyką i poezją.Korowód stara się gromadzić wokół siebie najbardziej oryginalnych twórców, a przede wszystkim stawia na piosenkę autorską, wykonywaną po polsku. Formuła festiwalu zawiera zarówno ogólnopolski konkurs (Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia”) dla młodych twórców i wykonawców, jak i recitale autorskie oraz koncerty monograficzne, corocznie poświęcane innemu twórcy.

GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów!!!